Venturi

This user hasn't shared any biographical information


Мислења од Venturi

oct2

Шкода Октавиа II – Змеј подесување

oct

Многу елегантна шкода октавија II разбира со 2.0 TDi, дека ако знакот е вистина. Повеќе >

Funny Lada Samara


Еден од најдобрите парчиња минува низ подесување несомнено најдете многу Лада автомобил, сметаат себеси тука. Оваа забава Лада Самара, секако, една од интересните делови.
Повеќе >

Кадифе Порше Panamera


Регулаторни опции за Porsche Panamera е различен од безброј подесување на компании, но она што за само промена на боја, или поточно на површината на телото …
Повеќе >

Тојота Celica или BMW


Доста интересно стар Тојота Celica, во која, меѓу другото, предната решетка со приложување две бубрезите во стилот на BMW …
Повеќе >

Мерцедес-Бенц ОАК 250 од страна на Брабус


Брабус Tuning модификатор обновил нивно прилагодување кон нови ОАК Мерцедес-Бенц. По појавата, нема промени, дури и не да се прашувам ОАК е само по себе многу убава автомобил. Затоа, имаше само промена во издувните издувни цевки и избор на ниту една 18 “или 19″ алуминиумски тркала у, кој сега е избор од пет различни дизајни. Верзија ОАК 250 е опремен performanc PowerXtra пакет, кој ја зголемува излез од 25 kW (34 HP) да 180 kW (245 HP) и 35 Nm до 385 Nm. Повеќе >

Смешни Рено Safrane


Во целина, интересни подесување Рено Safrane, од задниот дел на Corvette и на влезната врата отворен стил Ламба во сите добро сега, но предниот дел од тоа е почеток на штимање што е срам. Но, и покрај корумпираните однапред е доста интересно парче од автомобилот.
Повеќе >

Видео урна супер автомобили


Во видеото ќе видите целосна десет минути на сообраќајни незгоди супер автомобили.
Повеќе >

Porsche Cayenne од страна Пред Дизајн


Германски подесување модификатор Пред Дизајн подготви нов аеродинамичен пакет за Porsche Cayenne втората генерација. Пакет наречен PD600 widebody аеродинамичен комплет вклучува редизајниран преден браник, кои се LED светла заедно со различни решетка, изменета браници, заден браник со дифузор, спојлер на кровот и неколку други мали нешта. Цена пакет е € 8,900. Повеќе >

Авто како дизајниран од страна на Хомер Симпсон


Јас неодамна имаше пик-ап од филмот На Flintstones и денес повторно да се промени автомобил како дизајниран од страна на Хомер Симпсон од Симпсонови, се разбира, природна големина и целосно функционални. Во една епизода на Симпсонови, Хомер најде неговиот полубрат, кој возел автомобил компанија во Детроит наречен Пауел Моторс. Хомер користи сите нивни брилијантни идеи за нов автомобил и дојде до Пауел Моторс, каде што тој дизајниран нов автомобил, според неговите брилијантни идеи. Автомобилот по официјалното претставување накратко водеше на автомобили за несреќата. Повеќе >

Подесување чудовиште


Ние сме повторно подесување такво ниво што тоа дури и не знам каков вид на автомобил, тоа е. Проценки, тоа може да биде еден стар Camaro, но, исто така, нешто сосема поинакво … Повеќе >