Мерцедес-Бенц

Мерцедес-Бенц ОАК 250 од страна на Брабус


Брабус Tuning модификатор обновил нивно прилагодување кон нови ОАК Мерцедес-Бенц. По појавата, нема промени, дури и не да се прашувам ОАК е само по себе многу убава автомобил. Затоа, имаше само промена во издувните издувни цевки и избор на ниту една 18 “или 19″ алуминиумски тркала у, кој сега е избор од пет различни дизајни. Верзија ОАК 250 е опремен performanc PowerXtra пакет, кој ја зголемува излез од 25 kW (34 HP) да 180 kW (245 HP) и 35 Nm до 385 Nm. Повеќе >

Мерцедес ЦЛС 63 AMG направени од страна на германски Специјални Царинската

Našlapaný Mercedes CLS 63 AMG z dílny German Special Customs 1 uvodni

Германски приемници Специјални Царинската навлезе прилагодувања за Mercedes CLS 63 AMG и резултат на нивните напори е дефинитивно вреди … Повеќе >

Трабант Ф1, или нов автомобил на Формула 1 Мекларен Мерцедес


Е тоа за оваа сезона има подготвено стабилна Ф1 Мекларен Мерцедес-сосема нов автомобил, кој ќе биде сосема различен од другите штали Ф1. Тие имаа некои проблеми со донесување на нов револуционерен концепт автомобил Ф1, но шпекулира дека за фрлање стап на комесари во одобрување на нови Ферари автомобил случи да се стравува дека учеството на новиот автомобил Ф1 Мекларен-Мерцедес во неа стабилни целосна линија губи. слики можете да видите на револуционерниот нов Ф1 тркачки автомобил, кој се плаши од Ферари и нема одговор за него во Ф1 автомобили.
Повеќе >

Mercedes-Benz G-Class со предниот дел на E-Class

Минатата недела имав фантастична Mercedes-Benz G 63 AMG 6 × 6 а денес имаме уште една G. Само таму не е професионална подесување, како дизајнер на АСТМА, кога сте уредување на Г-класа не е за секого во секое време е модел на елеганција многу повеќе подносливо од подесување на САД. … Повеќе >

MercedesBenz 300TD as a work of art

Limousines always attract passers-by views of the promise of an exclusive passenger who wants to be seen. And if he wants to be absolutely unmistakable, he should ride in this car. Повеќе >

Mercedes-Bent CL 63 AMG by Väth

Mercedes-Bent CL 63 AMG a nárust výkonu od Väth 1

The German tuning firm Vath has embarked on adjustment of the Mercedes-Bent CL 63 AMG. Mercedes finally received in their workshops, as well as improve the appearance of a rise in performance .. Повеќе >

Mercedes-Benz SL (R230) by Piecha Design

Mercedes-Benz SL R230 od Piecha Design 1 - nahled

The German specialist in the treatment Mercedes-Benz posted Piech Design improvements for SL (R230). Повеќе >

McLaren Mercedes SLR 707 Edition Wheelsandmore

McLaren Mercedes SLR 707 Edition z dílen Wheelsandmore 1 - nahled

German tuning company has modified Wheelsandmore exclusive Mercedes McLaren SLR and his creation called 707 Edition. The number in the title is obviously a reasonПовеќе >

Carlsson Mercedes-Benz GL Grand Edition

Carlsson vyšperkoval Mercedes GL Grand Edition 1

Company tuner Carlsson Mercedes GL vytunili Grand Edition and named his creation CGL45. The car they plan to present at the Frankfurt Motor Show. Повеќе >