Забава

Кадифе Порше Panamera


Регулаторни опции за Porsche Panamera е различен од безброј подесување на компании, но она што за само промена на боја, или поточно на површината на телото …
Повеќе >

Авто како дизајниран од страна на Хомер Симпсон


Јас неодамна имаше пик-ап од филмот На Flintstones и денес повторно да се промени автомобил како дизајниран од страна на Хомер Симпсон од Симпсонови, се разбира, природна големина и целосно функционални. Во една епизода на Симпсонови, Хомер најде неговиот полубрат, кој возел автомобил компанија во Детроит наречен Пауел Моторс. Хомер користи сите нивни брилијантни идеи за нов автомобил и дојде до Пауел Моторс, каде што тој дизајниран нов автомобил, според неговите брилијантни идеи. Автомобилот по официјалното претставување накратко водеше на автомобили за несреќата. Повеќе >

Фолксваген буба за љубителите на KISS


Ако сте фанови Kissaki и вазни сигурни да возбуда на следните Фолксваген буба од 1970 кој неодамна беше на продажба на eBay. Повеќе >

Блокиран неговиот автомобил и неговиот автомобил concreted


Тоа е бизарно инцидентот снимен во Русија, каде што возачот бела Крајслер 300 е исклучително лут на сино седан која го блокираше излезот и врши неверојатна награда за едноставно блокирање неговиот автомобил. По безбол палка и го скрши огледалото стакло и тргна автомобил на неколку метри оддалеченост и повика на миксер, кои потоа последователно се полни со цемент камион. Повеќе >

BMW 650i Gran Coupe и модели


Официјалните фотографии застрелан од Уве Düttmann БМВ стил “бурлеска стил” во, во кој го гледате nastřídačku две прекрасни модели и BMW 650i Gran Coupe. Фотографии ќе биде јавно презентирана во Париз Изложба на фотографии во Лос Анџелес.
Повеќе >

Топ 10 комбиња airbrush


Испорака не може да биде здодевен бело комбе, кои ги гледаме насекаде околу нас. Може да се каже дека сосема бело комбе водичи на страните на автомобилот боја нешто користење airbrushing. Повеќе >

Брз и бесен 7 Т јули 11, 2014


На познатиот филм серија Брзи и бесни, која е полна со автомобил брка и убави автомобили оваа година ќе биде шестиот рата (Мај 24). Оваа недела се дозна дека следниот дел од Брзи и бесни 7 беше премиерно прикажан во театри јули 11, 2014 веќе. Повеќе >

Lamborghini Aventador за Дубаи полиција

Дубаи полиција оваа недела ја презеде новиот полициски автомобил што ќе го замени Nissan GT-R. Се разбира, ако сакате да го замени Nissan GT-R и логично за нешто подобро, така да немаат друг избор освен да се погледне за автомобили како Ферари или Ламборџини. Нови полициски автомобил е на Lamborghini Aventador LP700-4, кој е придвижуван од 6,5-литарски дванаесет вилушка за работата на 515 kW (700 HP) во 8250 min-1 со максимален вртежен момент од 690 Nm, кој се наоѓа на 5500 min-1. Aventador справи од 0 да 100 км / h за 2.9 до максимум возење брзината на 350 км / h Повеќе >

Опел Омега со огромни тркала (видео)

На видео можете да видите што ќе се случи Опел Омега, која е отпишан кога е потребно куп паметни момци и да се создаде забава околу бидам измамен на омега … :-) Повеќе >

Евтини автомобили поправки

Сигурен сум дека многумина од вас ја знаат, нешто тргне наопаку или автомобил се распаѓа и нема пари да го поправи? Значи се одржи понекогаш немаат друг дом кој привремено ја поправите нешто. Како што може да излезе и можете да види подолу … Повеќе >