Спортски автомобили

Видео урна супер автомобили


Во видеото ќе видите целосна десет минути на сообраќајни незгоди супер автомобили.
Повеќе >

Lamborghini Aventador LP720-4 50 Годишнината

Сабота, на 20 април се одбележува почетокот и Шангај Мотор Шоу Lamborghini за овој важен мотор шоу деби отвори supercar Lamborghini Aventador LP720-4 50 Anniversario кои ги усогласат специјално издание слави педесет години од историјата на Automobili Lamborghini. Поконкретно, воспоставување на автомобилската дивизија, како што претходно произведени Lamborghini трактори се уште се произведени денес патем … Повеќе >

Тојота FT-86 кабриолет за патентните документи

Тојота ГТ 86 (Субару BRZ и Scion FR-S) слави продажбата на успех и се подготвува нова верзија со платно покрив. Што ќе изгледа бездомниците верзија може да се оценува од страна на официјално го објави концептот Toyota FT-86 со отворен концепт, ние се претпостави дека производството верзија нема да се разликуваат многу. Но концептот ние само Тојота повлече покривот, но оваа недела имаше слики на патентните документи каде што иднината на Toyota со испружена покрив … Повеќе >

Фиат 500 со мотор од Lamborghini

Да ја прочитате, десно, Јас навистина успеа да се стави во еден куп чудовиште дека има тело на Fiat 500 и моторот на Lamborghini Murcielago. Механиката на работилницата Oemmedi meccanica комбинира овие две сосема различни автомобили и создаде чудовиште со мотор од Lamborghini Murcielago V12 со капацитет од 6.2 литри и моќност 580 HP. Повеќе >

Exclusive collection of supercar Bahrain

Exkluzivní kolekce superaut z Bahrajnu 1

Some time ago, flew through the internet images of one luxury garage, where he hid the pieces of a Lamborghini Reventon, Bugatti Veyron, or Saleen S7. Повеќе >

Lavaz GTX-R

Денес, we offer something unique, fast and exclusive. Sports Lavazza GTX-R from Symbol Design. Hopefully, the first sight deceive. It is really as great as it looks? Повеќе >

Crash test Bugatti Veyron

Bugatti Veyron supercar has never officially failed the crash test, which is not unusual for cars in this category. But that does not mean that the development would not let a couple of car Bugatti Veyron mercilessly against the wallПовеќе >

Porsche and Lamborghinilink in the reply has the hallmark of exclusivity

Creator replicas herds in their work usually attempt to keep the car on the way supercar. But it is not very frequent that the owner changed his supersport car to another supercar and one such case here we have today. Повеќе >

Wheelsandmore Audi R8 GT Supersport Edition

Wheelsandmore představil Audi R8 GT Supersport Edition s výkonem 611 koní 1 - nahled

German tuner comes Wheelsandmore styling with another project yesterday, you could read about the Mercedes SLR McLaren 707 Edition, today we meet with the Audi R8 GT Supersport Edition that really increased performance and decreased weight. Повеќе >