Подесување

Мерцедес-Бенц ОАК 250 од страна на Брабус


Брабус Tuning модификатор обновил нивно прилагодување кон нови ОАК Мерцедес-Бенц. По појавата, нема промени, дури и не да се прашувам ОАК е само по себе многу убава автомобил. Затоа, имаше само промена во издувните издувни цевки и избор на ниту една 18 “или 19″ алуминиумски тркала у, кој сега е избор од пет различни дизајни. Верзија ОАК 250 е опремен performanc PowerXtra пакет, кој ја зголемува излез од 25 kW (34 HP) да 180 kW (245 HP) и 35 Nm до 385 Nm. Повеќе >

Porsche Cayenne од страна Пред Дизајн


Германски подесување модификатор Пред Дизајн подготви нов аеродинамичен пакет за Porsche Cayenne втората генерација. Пакет наречен PD600 widebody аеродинамичен комплет вклучува редизајниран преден браник, кои се LED светла заедно со различни решетка, изменета браници, заден браник со дифузор, спојлер на кровот и неколку други мали нешта. Цена пакет е € 8,900. Повеќе >

Порше Кајмански од TechArt

Customizer TechArt погледна новиот Порше Кајмански и направи неколку промени. Во себе нов сериски Порше Кајмански е многу убав автомобил, и не треба многу визуелни промени, кој одлучи за з TechArt и изглед не се промени многу, туку неколку работите се променија. Можеби повеќето привлече огромен 21-инчни тркала и задните крило. Дополнително пат е изменета на изгледот на боја ретровизори и ентериер додадени голем број на портокал детали. Технички, на TechArt инсталиран нов издувни гасови и намалена шасија висина од 35 mm (во случај на PASM амортизери само 25 mm). Повеќе >

Паметни ForJeremy – крилести Смарт

Во оваа година на Шангај Мотор Шоу претстави ограничена едиција Smarty ForJeremy дизајниран од страна на дизајнерот Џереми Скот, кој оди на продажба. Чија главна особина е на прв поглед две вертикални крила приложување на задната страна на SMART 16 “или 17″ алуминиумски тркала. Заштитна рамка сребрена боја елегантен контраст со бело тело и внатрешни најдете седишта, врата панели и многу други прашања Мека во бела кожа, до врвот на табла, која се тапацирани со црна кожа … Повеќе >

Мерцедес ЦЛС 63 AMG направени од страна на германски Специјални Царинската

Našlapaný Mercedes CLS 63 AMG z dílny German Special Customs 1 uvodni

Германски приемници Специјални Царинската навлезе прилагодувања за Mercedes CLS 63 AMG и резултат на нивните напори е дефинитивно вреди … Повеќе >

На четири врати Кабрио Dodge полнач SRT8 Super Bee со DTC


Четири врати Кабрио врз основа на голем четири врати седан нема масовно произведени автомобили, но за среќа имаме различни подесување уредници, кои се подготвени да овие необични, но уште поинтересно да се направи корекција. Американски дизајнер на зависници Топ Царинската (DTC) е еден од овие уредници, кои се специјализирани во производството на кабриолет автомобили како Dodge полнач SRT8 Super Bee, кој е во овие фотографии … Повеќе >

Фиат 500 со мотор од Lamborghini

Да ја прочитате, десно, Јас навистина успеа да се стави во еден куп чудовиште дека има тело на Fiat 500 и моторот на Lamborghini Murcielago. Механиката на работилницата Oemmedi meccanica комбинира овие две сосема различни автомобили и создаде чудовиште со мотор од Lamborghini Murcielago V12 со капацитет од 6.2 литри и моќност 580 HP. Повеќе >

Carlsson Трка издание Паметни

Ако сте во потрага за мал градски автомобил, кој исто така може да се направи добар брзо возење? Па можеби ова е идеален за паметни вратот. Име тркачки автомобил е Carlsson Паметни издание, како име, како што се должи на промена на познатиот дизајнер на Carlsson. Carlsson направи целосна bodykit вклучувајќи 17 “алуминиумски тркала, потоа заменети места и додаде LED дневните светла и многу други промени. Тоа не е, но само на изглед, но беше изменет и povozek, кој беше спуштено за 30 mm, беше монтиран дополнителни нови издувни цевки со четири издувни цевки. Под хаубата се репрограмирани контролна единица и нов автомобил достигнува 82 kW (112 HP) и вртежен момент до 158 Nm. Прилагоди Паметни може да се справи спринт од 0 да 100 км / h за 9.9 секунди и максимална брзина е ограничена на 155 км / h Повеќе >